fbpx

Chcesz tworzyć przyjazne i czytelne adresy www, które dobrze odzwierciedlą zawartość Twojej podstrony? Jesteś w dobrym miejscu. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się o 5 kluczowych serwisach do tworzenia przyjaznych adresów www.

Przyjazne adresy www – wyjaśnienie

Czym tak właściwie są przyjazne adresy www? Przyjazny link to taki, który jest przede wszystkim krótki oraz czytelny. Powinien on dobrze odzwierciedlać zawartość danej podstrony, czyli zawierać najważniejsze dla niej słowa kluczowe. Przyjazny adres www powinien być łatwy do zapamiętania i samodzielnego wpisania przez odbiorcę.

przyjazne adresy www

Skracanie linków – jakie są korzyści z przyjaznych adresów www?

Przyjazne adresy www, które sami tworzymy, niosą za sobą sporo korzyści, które pozytywnie wpływają na Twoją stronę internetową. Jakie są korzyści z tworzenia przyjaznych adresów www?

  1. Informują one o tym, jaka jest struktura danej strony,
  2. Pozwalają na szybki powrót do kategorii nadrzędnej,
  3. Są łatwe do zapamiętania,
  4. Ładnie prezentują się w treści strony i w postach na Facebooku/Instagramie,
  5. Zwiększają rozpoznawalność strony,
  6. Zawierają słowa kluczowe, co pomaga w prawidłowej optymalizacji strony.

Stosowanie przyjaznych adresów URL wpływa przede wszystkim na widoczność serwisu w wynikach wyszukiwania. Jeśli zależy Ci na szerokim gronie odbiorców i sporej konwersji – zadbaj o to, aby linki Twojej strony internetowej były czytelne.

przyjazne adresy www

5 kluczowych serwisów do tworzenia przyjaznych adresów www

Nie potrzebujesz zaawansowanych narzędzi by skrócić zbyt długi link. Skracanie linków to bardzo prosta sprawa, która pomoże Ci zadbać o estetyczny wygląd Twojej strony internetowej. Poznaj 5 narzędzi, dzięki którym w szybki sposób skrócisz długi link.

Przyjazne adresy www – platforma Bitly

Jest to najpopularniejsze narzędzie służące do skracania zbyt długich linków. Po przejściu na witrynę narzędzia możemy od razu rozpocząć proces skracania linku. W polu specjalnie do tego przeznaczonym wklejasz link, następnie klikasz „shorten” – i gotowe! Od razu dostajesz gotowy link, który wygląda estetycznie. Po wykupieniu abonamentu dostaniesz dostęp do wyboru słowa, które będzie występowało zaraz po bit.ly.

Tiny URL

Jest to narzędzie, które działa na takiej samej zasadzie co bitly. Po przejściu na stronę startową możesz od razu wkleić link, który chcesz skrócić. Narzędzie jest naprawdę proste w obsłudze!

Skracanie linków – Linkd

Jest to polskie narzędzie, które jest bardzo podobne do wymienionych powyżej serwisów. Zasada jest taka sama, gdyż wklejasz link, a narzędzie konwertuje go na krótszy. Jest to narzędzie, które generuje najkrótsze linki. Lecz to nie jest największą zaletą serwisu linkd. Wyróżniają się oni przede wszystkim z tego względu, że przy skracaniu linku automatycznie generuje się kod QR! Genialne.

przyjazne adresy www

Przyjazne adresy www – serwis Ouo.io

Jest to łatwy i prosty w obsłudze serwis do skracania linków, który wygląda bardzo podobnie do serwisów wyżej opisanych. Zasada jest taka sama jak wcześniej – po otwarciu strony startowej wklejasz link, a narzędzie konwertuje go na krótszy. Wypróbuj!

AdFly

Ostatnie narzędzie to AdFly. Jest bardzo podobne do wcześniej wymienionych narzędzi. Przejrzysta strona i szybkość sprawiły, że stronę odwiedza sporo osób na całym świecie. Zasada jest banalnie prosta – wklejasz link, a narzędzie AdFly robi to, co do niego należy, czyli skraca link.

przyjazne adresy www

Mamy nadzieję, że wyżej wymienione narzędzia przydadzą się każdemu, kto myśli o tworzeniu przyjaznych adresów www. Wybór jest spory, gdyż wszystkie wymienione wyżej narzędzia pełnią taką samą funkcję. Daj znać w komentarzu, który serwis do skracania adresów www sprawdził Ci się najlepiej!